Sanatorium Marconi – Uzdrowisko Busko Zdrój
1 Maja 10, Busko-Zdrój

To flagowy obiekt UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. doskonale znany zarówno w kraju jak i zagranicą. Tu blisko 200 lat uzdrowiskowej tradycji łączy się z nowoczesnością. Sanatorium MARCONI zostało oddane do użytku 1 czerwca 1836 roku (pierwotnie jako Zakład Kąpielowy), a powstało według projektu Henryka Marconiego – architekta włoskiego pochodzenia, który w swym dziele wzorował się na starorzymskich budowlach użyteczności publicznej.


Szpital Uzdrowiskowy Krystyna – Uzdrowisko Busko Zdrój
Rzewuskiego 3, Busko-Zdrój

Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA jest nowoczesnym ośrodkiem, w którym wspomagamy leczenie schorzeń: reumatologicznych, narządu ruchu, pourazowo – ortopedycznych, neurologicznych, dermatologicznych i kardiologicznych.Tutejszy Oddział Kardiologiczny zajmuje się leczeniem i rehabilitacją chorych po operacjach kardiochirurgicznych, angioplastyce, świeżo przebytych zawałach mięśnia sercowego, z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym i innymi schorzeniami układu krążenia.


Szpital Specjalistyczny Górka – Uzdrowisko Busko Zdrój
dr Szymona Starkiewicza 1, Busko-Zdrój

Szpital powstał jako ośrodek leczenia i rehabilitacji dzieci. W 1918 roku dr Szymon Obiekt położony jest malowniczo na wzgórzu w otoczeniu urokliwego parku, w pełni zagospodarowany dla potrzeb dzieci i młodzieży. W sąsiedztwie znajdują się boiska, plac zabaw oraz otoczony zielenią rekreacyjny fitness park.Szpital na przestrzeni lat był rozbudowywany i modernizowany. Aktualnie prowadzone jest tu leczenie i rehabilitacja zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.


Sanatorium Mikołaj – Uzdrowisko Busko Zdrój
ul. 1-Maja 3, Busko-Zdrój

Do Państwa dyspozycji oddajemy miejsca w pokojach 1, 2 i wieloosobowych. Każdy jest wygodnie urządzony i wyposażony w łazienkę oraz udogodnienia takie jak: tv, radio, czajnik, telefon, lodówka, bezprzewodowy dostęp do internetu. Na miejscu znajduje się płatny parking. Naszym Gościom zapewniamy opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej.


Sanatorium Willa Zielona – Uzdrowisko Busko Zdrój
1-Maja 39, Busko-Zdrój

Do Państwa dyspozycji oddane są miejsca w pokojach 1 i 2-osobowych z łazienką. Każdy jest wygodnie urządzony i wyposażony w łazienkę oraz udogodnienia takie jak: tv, radio, czajnik, telefon, lodówka, bezprzewodowy dostęp do Internetu. Na miejscu znajduje się płatny parking. Obiekt posiada własną jadalnię, salę konferencyjną na 40 miejsc oraz zakład przyrodoleczniczy, w którym wykonywane są następujące zabiegi: kąpiel solankowa, laser, ultradźwięki, magnetronic, jonoforeza, galwanizacja, prądy Tensa, prądy Kotza, prądy Traberta, prądy interferencyjne, platforma wibracyjna, trenażer Crosstrainer.


Sanatorium Oblęgorek – Uzdrowisko Busko Zdrój
1-Maja 19, Busko-Zdrój

OBLĘGOREK to kameralne, chętnie odwiedzane sanatorium w Busku-Zdroju i jeden z obiektów należących do “Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. Położone jest przy głównym deptaku części uzdrowiskowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Budynek powstał w 1903 roku. Nazwa pochodzi od miejscowości Oblęgorek koło Kielc i upamiętnia podarowanie Henrykowi Sienkiewiczowi przez naród polski pałacyku z majątkiem ziemskim.


Willa Cyprys – Uzdrowisko Busko Zdrój
Słoneczna 2, Busko – Zdrój

Oferujemy Państwu apartamenty i pokoje do wynajęcia w atrakcyjnej cenie.
Dogodna lokalizacja w sąsiedztwie Parku Zdrojowego i uzdrowiskowej bazy zabiegowej.


21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny
Generała Feliksa Rzewuskiego 8, Busko-Zdrój

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju (21WSzU-R) jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Kompleks Szpitala położony jest w pięknej, południowej, zdrojowej części miasta. W ciszy, spokoju z dala od miejskiego zgiełku. W 21WSzU-R realizujemy zasadę kompleksowego leczenia uzdrowiskowego, która opiera się na zastosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem, bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych i masaży, a także diety i edukacji zdrowotnej. Skojarzone działanie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu zapewnią Państwu szybki powrót do sprawności ruchowej.


Sanatorium uzdrowiskowe Włókniarz
Rokosza 1, Busko Zdrój

W Sanatorium „WŁÓKNIARZ” leczymy choroby: reumatologiczne i ortopedczno-urazowe, układu nerwowego, skóry, układu wydzielania wewnętrznego przemiany materii oraz przyzębia. W naszym Sanatorium znajdą Państwo zakwaterowanie w każdym wymaganym standardzie ( od standardu niskiego aż po apartamenty o wysokim standardzie ). Baza hotelowa, zabiegowa i pozostała jest dostępna bez potrzeby wychodzenia z budynku (windy, łączniki, podjazdy dla wózków). Dysponujemy własnym rozległym terenem parkowo-rekreacyjnym.


Sanatorium uzdrowiskowe Nida – Zdrój
Generała Feliksa Rzewuskiego 9, Busko-Zdrój

Sanatorium Uzdrowiskowe “Nida-Zdrój” to komfortowy obiekt bez barier architektonicznych usytuowany w centrum Buska-Zdrój na terenie własnego, trzy hektarowego parku rekreacyjno-wypoczynkowego.W naszym Sanatorium znajdą Państwo zakwaterowanie w przytulnych i komfortowych pokojach – łącznie 256 miejsc, a profesjonalna i serdeczna obsługa zapewni smaczny, pełnowartościowy odpowiedni również dla cukrzyków posiłek.


Sanatorium uzdrowiskowe Słowacki
1 Maja 33, Busko-Zdrój

Słowacki Hotel Medical SPA to komfortowy obiekt hotelowy zlokalizowany w samym sercu Uzdrowiska, w otoczeniu zieleni – z jednej strony sąsiaduje z Parkiem Zdrojowym, z drugiej posiada własny kompleks ogrodowy.W otulinie zieleni w ciszy i spokoju nasi goście znajdą wszystko to co sprawi, że podróż do mineralnych źródeł zdrowia będzie wyjątkowo przyjemnym i kojącym doświadczeniem.Hotel oferuje stylowe i przestronne pokoje, każdy z nich posiada balkon/ taras. Doskonała lokalizacja oraz klasyczna elegancja wystroju tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.


Sanatorium uzdrowiskowe Rafał
Topolowa 2, Busko-Zdrój

W sanatorium położonym na terenie Parku Zdrojowego, przygotowano dla kuracjuszy 191 miejsc w pokojach 1-i 2-osobowych, z pełnym węzłem sanitarnym, telefonem, TV. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a dodatkowo jego architektura zapewnia łatwe poruszanie się we wnętrzach.


Sanatorium uzdrowiskowe Astoria
Doktora Starkiewicza 19, Busko-Zdrój

Sanatorium Uzdrowiskowe Astoria to komfortowy kompleks położony w jednym z najbardziej słonecznych miast w Polsce, jakim jest Busko-Zdrój. Miasto to leży w malowniczym regionie zwanym Ponidziem, a sam obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Wspaniała lokalizacja sprzyja zarówno wyciszającym spacerom, jak i aktywnemu wypoczynkowi: pieszym wędrówkom, wyprawom rowerowym, zwiedzaniu lokalnych zabytków i parków krajobrazowych Ponidzia.


Sanatorium uzdrowiskowe Bristol
1 Maja 1, Busko-Zdrój

Bristol ART&Medical SPA to luksusowe uzdrowisko w Busku-Zdroju, w którym współczesność łączy się z tradycją. Harmonia pomiędzy tradycyjnymi zabiegami sanatoryjnymi, wykorzystującymi naturalne bogactwa natury a najnowszymi technologiami w leczeniu, bazującymi na najwyższej klasy sprzęcie medycznym i rehabilitacyjnym sprzyja odzyskaniu zdrowia psychicznego i fizycznego.


Sanatorium Zbyszko
Parkowa 2, Busko-Zdrój

Sanatorium Zbyszko jest nowoczesnym, monitorowanym, przystosowanym dla osób niepełnosprawnych obiektem, oddanym do użytku we wrześniu 2008 roku. Sanatorium składa się z dwóch pensjonatów: „Willa Zbyszko” (powstała na skutek połączenia dwóch starych pensjonatów, po przeprowadzeniu kapitalnego remontu w roku 2006) oraz „Willi Ormuzd”(składającej się z dwóch budynków willi Ormuzd oraz willi Maciej), które dla dobra kuracjuszy w 2010 r. zostały połączone łącznikiem w jeden duży obiekt.


Klinika Zdrowia i Urody Dormed Medical SPA
Rokosza 5, Busko Zdrój

Klinika Zdrowia i Urody Dormed Medical SPA dr n. med. Doroty Sagan znajduje w cichej uzdrowiskowej części Buska-Zdroju, bezpośrednio przy Nowym Parku Zdrojowym. Oferujemy Państwu 10 pokoi, komfortowo wyposażonych, 1 i 2-osobowych, zarówno na pobyty wypoczynkowe, weekendowe, jak i turnusy zdrowotne, sanatoryjno-rehabilitacyjne. W naszej Klinice możecie Państwo skorzystać z zabiegów balneologicznych (kąpiele siarczkowe, kolagenowe, borowinowe), fizjoterapeutycznych, masaży oraz zadbać o lepszy wygląd (kosmetyka, kosmetologia i estetyka) i zdrowe stopy (podologia).


Lawendowy Zdrój Medical SPA
Korczyńska 25, Busko-Zdrój

Lawendowy Zdrój to nowo powstały pensjonat medyczny, który zapadnie w pamięć wielu kuracjuszom ze względu na unikalnie zaprojektowane tematyczne wnętrza. Specjalizujemy się w holistycznym podejściu do leczenia. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem kąpieli siarkowych oraz metody leczenie z zakresu Holistycznej Medycyny Manualnej. Dysponujemy rozbudowaną strefą SPA & Wellness z kompleksem saun, jacuzzi, grotą solną oraz restauracją, która serwuje zdrowe i smaczne dania mięsne i wegetariańskie.


Słoneczny Zdrój Medical SPA
Bohaterów Warszawy 115, Busko-Zdrój

Hotel oferuje 120 nowoczesnych i funkcjonalnych pokoi 1 i 2-osobowych (w tym 4 apartamenty), wyposażonych w mini-bar, sejf, TV satelitarną, klimatyzację oraz Internet. Do Państwa wyboru pozostawiamy pokoje z łazienką wyposażoną w wannę lub kabinę prysznicową. Do dyspozycji znajdują się również pokoje z balkonem oraz widokiem na ogród i okolicę.


Ośrodek Leczniczo Rehabilitacyjny Natura
Fryderyka Chopina 9, Busko-Zdrój

Specjalizujemy się w indywidualnej terapii ruchem oraz w programach usuwania niedoskonałości urody i sylwetki ciała. Taki zakres usług pozwala nam wygodnie łączyć zabiegi dermatologiczne z jednoczesnym leczeniem i rehabilitacją kręgosłupa. Pacjenci są leczeni kompleksowo, z największym zaangażowaniem i zrozumieniem różnych potrzeb.