Sanatorium Duszniki Zdrój prywatnie, bez Narodowego Funduszu Zdrowia. Pakiety z zabiegami i wyżywieniem. Wybierz (klinik) interesujący Cię obiekt:

Sanatorium Zimowit Duszniki Zdrój
  • pokój 2 osobowy od 210 zł /1470 zł tydz
  • pokój 1 osobowy od 230 zł /1610 zł tydz
Jan Kazimierz Duszniki Zdrój
  • pokój 2 osobowy od 278 zł /1946 zł tydz
  • pokój 1 osobowy od 319 zł /2233 zł tydz

Szybka rezerwacja telefoniczna sanatorium prywatnie: 793-704-034

Położenie Sanatorium Duszniki Zdrój

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój, jest położone na dawnym szlaku handlowym prowadzącym z Pragi czeskiej do Wrocławia, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, otoczonej z jednej strony Górami Bystrzyckimi, a z drugiej Górami Orlickimi. Duszniki-Zdrój to bardzo atrakcyjne miejsce pobytu dla miłośników aktywnego wypoczynku, amatorów pieszych wędrówek i sportów zimowych. Mają one również do zaoferowania wiele ciekawych zabytków architektury, między innymi młyn papierniczy z 1605 roku (dzisiejsze Muzeum Papiernictwa), kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła czy urokliwy rynek z otaczającymi go kamieniczkami.

Skarbem Uzdrowiska są wody mineralne, tryska tu aż pięć podziemnych źródeł. Dusznickie wody to szczawy alkaliczne o dużym zmineralizowaniu doskonałe w leczeniu schorzeń układu krążenia, pokarmowego, oddechowego.

Leczenie w Uzdrowisku Duszniki Zdrój

Leczenie dorosłych w Uzdrowisku Duszniki-Zdrój obejmuje schorzenia układu oddechowego, przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, osteoporozę, choroby kardiologiczne i nadciśnienie oraz choroby kobiece. W Uzdrowisku wykonywane są zabiegi przyrodolecznicze takie jak naturalne kąpiele mineralne i igliwiowe, zabiegi z wykorzystaniem borowiny (okłady, kąpiele, tampony czy fasony borowinowe). Zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, inhalacje solankowe, masaże lecznicze, gimnastyka lecznicza. Kuracjusze korzystają z kuracji pitnych i leczenia dietetycznego. Na miejscu zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko – pielęgniarska. Zabiegi przyrodolecznicze ordynowane są przez lekarza prowadzącego, a ich realizacja odbywa się pod okiem fachowego personelu.

Szybka rezerwacja telefoniczna sanatorium prywatnie: 793-704-034