Sanatorium Krynica Zdrój położone jest na malowniczym wzgórzu , w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, w atrakcyjnym, zacisznym centrum Krynicy-Zdroju (zaledwie 500 m od Deptaka).

Krynica-Zdrój geograficznie usytuowana jest w południowo- wschodniej części Polski ( Beskid Sądecki), w województwie małopolskim, powiat Nowy Sącz.

Krynica – Zdrój to uzdrowisko o ponad 200 letniej historii położone na wysokości 560-720 m n.p.m.. Od północy, wschodu i zachodu otaczają ją zalesione stoki gór – z najwyższym szczytem – Jaworzyną Krynicką (1114 m). Otulinę Krynicy stanowią lasy będące pozostałością dawnej puszczy karpackiej. Górzyste położenie Krynicy, duże nasłonecznienie, osłonięcie z 3 stron od wiatrów stwarzają szczególnie cenne warunki klimatyczne do rekonwalescencji i uprawiania różnych form turystyki.

Miejscowe złoża surowców naturalnych, głównie wód mineralnych stały się natomiast podstawą lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonego na tych terenach.Energetyk należy do Krynickiej Organizacji Turystycznej i stanowi jeden z bardziej znanych i uznanych obiektów noclegowych Krynicy-Zdroju. Jest idealnym miejscem dla osób szukających nie tylko komfortu, ale również ciszy i spokoju.