Sanatorium „Wojciech” z zakładem przyrodoleczniczym
Plac Mariański 13, Lądek–Zdrój

„Zdrój Wojciech”, wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej, przebudowany w obecnym, neobarokowym stylu w roku 1880, łączy w sobie niezwykłość architektury, wysmakowaną stylistykę oraz szlachetne wykończenia wnętrz. Przepiękna, oryginalna bryła budynku, wzorowana na planach łaźni tureckiej, dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych, a górująca nad uzdrowiskiem kopuła z daleka zachęca do skierowania tam kroków.Hotel i sanatorium udostępnia 36 miejsc noclegowych w wysokiej klasy pokojach jedno-, dwu-, i trzyosobowych oraz apartamentach.


23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny
Jadwigi 2, Lądek-Zdrój

Sanatorium Wojskowe w Lądku Zdroju jest wiodąca placówką wojskowej służby zdrowia w zakresie rehabilitacji narządu ruchu. Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą medyczną oraz doświadczonym personelem fizjoterapeutów. Szpital posiada doskonałą bazę zabiegową, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny.


Jerzy – Uzdrowisko Lądek Długopole
Ostrowicza 1, Lądek–Zdrój

W Zakładzie Przyrodoleczniczym „Jerzy” odbywają się zabiegi z zastosowaniem wody radonowo – siarczkowo – fluorkowej: kąpiele, masaże wirowe, gimnastyka lecznicza w basenie, inhalacje w emanatorium, kuracja pitna.W budynku, na wysokim parterze, zlokalizowano basen, codziennie napełniany wodą leczniczą, wyróżniającą się dużą zawartością dobroczynnego radonu. Odbywają się w nim kąpiele mineralne i gimnastyka rehabilitacyjna. Obok basenu działa inhalatorium (emanatorium) radonowe, w którym kuracjusze wdychają powietrze wzbogacone w radon.


Jubilat – Uzdrowisko Lądek Długopole

Do dyspozycji Gości przygotowano 236 miejsc noclegowych. Pokoje posiadają dostęp do internetu wifi.W jednej części obiektu znajdują się pokoje typu STANDARD jedno-, dwu- i wieloosobowe, posiadające łazienkę. Pokoje wyposażone są w telewizor oraz czajnik. Liczba miejsc w części standard wynosi 174.W drugiej części obiektu znajdują się jedno-, dwu- i wieloosobowe pokoje typu PREMIUM oraz DE LUX. Pokoje posiadają łazienkę oraz wyposażone są w telewizor, czajnik i lodówkę. Cześć pokoi posiada aneks kuchenny. Liczba miejsc w części premium wynosi 62.


Jan – Uzdrowisko Lądek Długopole
Paderewskiego 7, Lądek–Zdrój

W sanatorium Jan przygotowano 62 miejsca noclegowe w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych, wyposażonych w telewizory i czajniki. Obiekt przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Kuracjusze spożywają posiłki w przestronnej jadalni zlokalizowanej na przeszklonym parterze budynku, urządzonej na wzór palmiarni – oranżerii. Atutem sanatorium jest własne zaplecze kuchenne, gościom serwuje się dania kuchni polskiej i europejskiej oraz posiłki dietetyczne. Obiekt posiada wydzielony, ogrodzony teren z parkingiem oraz miejscem rekreacyjnym umożliwiającym zorganizowanie ogniska.


Stanisław – Uzdrowisko Lądek Długopole
Wolności 2a, Lądek-Zdrój

Szpital rehabilitacyjny „Stanisław” w Lądku-Zdroju to zabytkowy budynek pochodzący z przełomu XIX i XX wieku, w którym obecnie utworzono oddziały szpitalne (oddział rehabilitacji neurologicznej i odział rehabilitacji ogólnoustrojowej) oraz oddział rehabilitacji uzdrowiskowej.Jest to obiekt nowoczesny, zmodernizowany kompleksowo w 2014 roku oraz w pełni przystosowywany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dla pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi, ortopedycznymi czy reumatologicznymi przygotowano 64 miejsca w pokojach wyposażonych w profesjonalne łóżka rehabilitacyjne i sprzęt przyłóżkowy do terapii i pielęgnacji oraz lodówki, telewizory i czajniki. Każdy z pokoi posiada przestronną łazienkę dostosowaną do pielęgnacji osób z ograniczoną sprawnością ruchową.


Adam – Uzdrowisko Lądek Długopole
Wolności 2, Lądek-Zdrój

Obiekt wybudowany w 1900 roku jako „Nowy Wojskowy Zakład Kuracyjny” – do 1945 roku leczono tu weteranów kolejnych światowych wojen. Obecnie Zakład Przyrodoleczniczy „Adam” – to siedziba Dolnośląskiego Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy w Lądku-Zdroju.Obiekt tworzy z budynkami szpitalnymi „Stanisław” i „Józef” kompleks zabiegowo-hotelowy, w którym – obok pracowni densytometrycznej oraz poradni leczenia osteoporozy i poradni rehabilitacyjnej – zlokalizowany jest basen termalny z wodą siarczkowo – fluorkową wykorzystywany do ćwiczeń leczniczych oraz największa lądecka sala gimnastyczna o powierzchni 303 m² wyposażona w nowoczesny sprzęt do kinezyterapii indywidualnej i grupowej. W kompleksie „Adama” znajduje się ponadto zmodernizowany dział fizykoterapii z pełną gamą zabiegów fizykalnych (elektroterapia, światłolecznictwo, magnetoterapia, ultradźwięki, krioterapia miejscowa, okłady z pasty borowinowej).


Józef – Uzdrowisko Lądek Długopole
Wolności 2b, Lądek-Zdrój

Józef to kameralny obiekt wybudowany w 1900 roku jako dom kuracyjny dla oficerów. Po kapitalnym remoncie wykonanym w 2000 roku do dyspozycji kuracjuszy przygotowano 43 miejsca noclegowe w gustownie urządzonych pokojach dwu- i trzyosobowych (część z nich jest dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych). Każdy pokój wyposażony jest w telewizor oraz czajnik.W obiekcie znajduje się nowoczesna sala konferencyjna, posiadająca dodatkową osobna przestrzeń umożliwiającą organizację przerwy kawowej, słodkiego poczęstunku czy kameralnego bufetu szwedzkiego z przekąskami.


Hostel Urszula – Uzdrowisko Lądek Długopole
Wolności 2c, Lądek-Zdrój

Kameralny obiekt położony w centrum uzdrowiska, na obrzeżu Parku Zdrojowego, wybudowany w 1932 roku, po kapitalnym remoncie wykonanym przed kilkunastoma laty. Do dyspozycji Gości Hostelu przygotowano 58 miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych z łazienkami, każdy pokój wyposażony jest w telewizor (odbiór TV za dodatkową opłatą). Obiekt posiada przyległy teren rekreacyjny oraz wydzielone miejsca parkingowe dla samochodów osobowych.


Ośrodek Wczasowo – Sanatoryjny Trojan
Leśna 4A, Lądek-Zdrój

Hotel Trojan jest położony u podnóża góry Trojak na skraju malowniczego i najstarszego w Polsce Uzdrowiska Lądek-Zdrój. Usytuowanie Hotelu daje mu ogromne możliwości związane zarówno z leczeniem chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu nerwowego i układu krążenia (odległość od największej pijalni wód „Wojciech” to 600m), jak również z turystyką (budynek jest położony na skraju ogromnych połaci leśnych). Uzdrowisko Lądek-Zdrój to wielowiekowe miasto i najstarsze uzdrowisko w Polsce! Leczyli się tu między innymi cesarzowa Katarzyna II, cesarz Aleksander I, królowie pruscy, Goethe, a nawet John Quincy Adams – prezydent Stanów Zjednoczonych.


Centrum Rekreacji Geovita
Graniczna 14, Lądek Zdrój

Ośrodek Geovita w Lądku-Zdroju, leżący w sercu Gór Złotych, jest doskonałą bazą wypadową dla narciarzy (w okolicy znajdują się stacje narciarskie: Czarna Góra, Kamienica, Bielice oraz stacja narciarska w Lądku Zdroju w odległości 1 km). Co więcej, oferujemy szeroką gamę zabiegów odnowy biologicznej oraz zaplecze rekreacyjno-sportowe, sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu, a także możliwość zorganizowania przejażdżki bryczkami lub samochodami terenowymi.Naszym gościom oferujemy 1- i 2-osobowe pokoje oraz 2- i 3-osobowe apartamenty (łącznie 111 miejsc), wyposażonych w prywatną łazienkę, TV sat, radio, telefon oraz suszarkę do włosów. Do dyspozycji gości pozostają również sala restauracyjna, chata grillowa oraz kawiarnia z tarasem letnim. Istnieje również możliwość zorganizowania szkoleń i konferencji w trzech w pełni wyposażonych salach szkoleniowych.