Sanatorium Stare Łazienki Nałęczów to jeden z najpiękniejszych zabytków Nałęczowa i bez wątpienia – najpiękniejszy budynek uzdrowiskowy. Usytuowany w nałęczowskim Parku Zdrojowym zachwyca architekturą w stylu klasycystycznym z początku XIX wieku. W 1957 obiekt wpisano do rejestru zabytków.

Po generalnym remoncie, który zakończyliśmy w styczniu 2020 r., znajduje się tu nowoczesny i elegancki hotel uzdrowiskowy. Gościom oddajemy do dyspozycji 46 miejsc noclegowych. Przestronne pokoje z łazienkami urządzono nowocześnie, zachowując jednak nawiązania do stylu klasycystycznego, w którym powstał budynek. Ogólnodostępne wnętrza z licznymi sztukateriami, kolumienkami oraz dekoracyjnymi stropami odnowione zostały pod opieką konserwatora zabytków. Goście Starych Łazienek mają do dyspozycji również salonową salę restauracyjną, w której serwowane są posiłki.

Z troską o detale renowacji poddana została również fasada budynku – imponująca elewacja dwukondygnacyjnego budynku z piętrową wieżą zwieńczoną kopułą.

W sąsiedztwie Starych Łazienek znajduje się Pijalnia Wód, Pijalnia Czekolady E.Wedel

Odległość od kompleksu wodnego Atrium: 110 m