Sanatorium Dedal
Zdrojowa 23, Polańczyk

Sanatorium Uzdrowiskowe “DEDAL” – usytuowane jest niemal w centrum Bieszczadów, na pięknie położonym półwyspie – głęboko wcinającym się w wody “Zalewu Solińskiego”. Prowadzi działalność w cyklu całorocznym, stanowi znakomite miejsce do spacerów i wypoczynku.


Sanatorium Solinka – Fundacja Pomoc
Zdrojowa 16, Polańczyk

Dysponujemy 197 miejscami w tym 30 miejsc w pokojach, które przystosowano w pełni dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo lub na wózkach inwalidzkich. W części hotelowej i zabiegowej znajdują się windy osobowe. Posiadamy nowoczesny zakład przyrodoleczniczy o powierzchni użytkowej 1900m2, własną pijalnię wody mineralnej, parking monitorowany, niestrzeżony – płatny. Zapewniamy całodobową opiekę medyczną nad kuracjuszami, a dział żywienia prowadzi właściwe leczenie dietetyczne.


Sanatorium Plon
Zdrojowa 32, Polańczyk

Sanatorium Uzdrowiskowe “PLON” w Polańczyku dysponuje 195 miejscami w pokojach 1, 2, osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz typu studio ( 4- osobowych ). W każdym pokoju telefon oraz TV. Na terenie Sanatorium znajduje się własna baza zabiegowa, stołówka sanatoryjna, pijalnia wody leczniczej, kawiarnia, biblioteka, biuro turystyczne, sala edukacyjna, sklepik sanatoryjny, gabinet kosmetyczny. Oferujemy również płatny dostęp do internetu WI-FI. Sanatorium prowadzi działalność od roku 1973.


Sanatorium Amer – Pol z zakładem przyrodoleczniczym
Zdrojowa 27, Polańczyk

Sanatorium Uzdrowiskowe Amer-Pol usytuowane jest na terenie Uzdrowiska Polańczyk, leżącego na półwyspie Jeziora Solińskiego w Bieszczadach. Profesjonalna obsługa, wysoki standard ośrodka, uzupełniony wyśmienitą kuchnią, sprawiają, że pobyt w naszym Sanatorium jest wyjątkowo udany i zachęca do częstych powrotów. W ośrodku “Amer-Pol” znajduje się 280 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych oraz w luksusowych apartamentach. Łącznie w całym Centrum Konferencyjno-Uzdrowiskowym “Amer-Pol” & “Atrium” posiadamy 400 miejsc. Rozwiązania architektoniczne oraz infrastruktura pozwalają na samodzielny pobyt osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.


Sanatorium Atrium
Zdrojowa 28, Polańczyk

Centrum konferencyjno-uzdrowiskowe „Amer-Pol & Atrium” to idealne miejsce na wypoczynek nad Soliną. Nasz ośrodek znajduje się w urokliwej części Bieszczad, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Solińskiego. Bliskość natury i niezwykły klimat miejscowości Polańczyk sprawiły, że wieś uznana została w latach 60-tych XX wieku za uzdrowisko i to w tym czasie powstało tu nie jedno sanatorium oraz dom wczasowy.Miejscowość Polańczyk znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Solińskiego, które stanowi zbiornik retencyjny położony w województwie podkarpackim. Potocznie jezioro zwane jest Soliną odznacza się największą w Polsce pojemnością oraz doskonale rozwiniętą linia brzegową. Fakt ten doskonale wykorzystała miejscowość Polańczyk, tworząc przyjemną dla turystów przystań. Umożliwia to korzystanie w pełni z uroków, jakie daje Solina.