Sanatorium uzdrowiskowe „Jasna” – Uzdrowisko Solec Zdrój
Daniewskich 1, Solec Zdrój

Budynek powstał ok 1910 roku według projektu architekta Jana Heuricha. Do połowy XX wieku funkcjonował pod nazwą “Pensjonat” i pełnił rolę hotelu dla Kuracjuszy. Obecnie budynek ma taką samą funkcje, jest on jednym z obiektów hotelowych, znajduje się w nim również cała baza administracyjna oraz część gabinetów lekarskich.W 2019 roku poddany został modernizacji.


Sanatorium „Świt” – Uzdrowisko Solec Zdrój
1 Maja 1, Solec-Zdrój

Sanatorium „Świt” (dawniej „Hotel”) – zbudowany w obecnym kształcie w 1918 roku. Obiekt mieścił obszerną salę teatralną i balową, salę restauracyjną i dancingową z zapleczem kuchennym, czytelnię, bilard i 24 pokoje dla kuracjuszy. Czas II wojny światowej był okresem postępującej dewastacji budynku, jego wyposażenia i mebli. W budynku kwaterowali Niemcy, mieścił się tu również zorganizowany przez okupantów Baudienst, a po wojnie „Hotel” zamieniono na magazyn materiałów sypkich. Gdy w II połowie XX wieku Uzdrowisko zostało przejęte przez zarząd Uzdrowiska Busko-Zdrój nastąpiła przebudowa budynku w kierunku zwiększenia części hotelowej, gabinetów lekarskich, pomieszczeń administracyjnych. Wybudowano wtedy ogólną stołówkę i salę użytkowaną jako miejsce ogólnych spotkań kuracjuszy i systematycznie odbywających się wieczorków tanecznych.


Medical SPA Malinowy Zdrój
Leśna 7, Solec-Zdrój

Hotel Medical Spa Malinowy Zdrój, to pierwszy obiekt należący do grupy Malinowe Hotele. Hotel zlokalizowany jest w Gminie Uzdrowiskowej Solec – Zdrój w woj. świętokrzyskim. To świętokrzyskie spa jako jedyne w regionie posiada najsilniejszą na świecie solankę siarczkową. Nowoczesny i profesjonalnie wyposażony obiekt posiada 105 pokoi w tym apartamenty.Jako pierwszy w Polsce oferuje zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych w odpowiednio przygotowanej najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła „Malina”. Woda ta ze względu na swój unikalny skład, potwierdzony badanami i atestem PZH zalecana jest do leczenia i rehabilitacji różnego rodzaju schorzeń.


Obiekt Uzdrowiskowy Solanna
Targowa 2, Solec-Zdrój

Trzygwiazdkowy Pensjonat Uzdrowiskowy SOLANNA położony jest w ścisłym centrum miejscowości uzdrowiskowej Solec-Zdrój (ok 90 km od Krakowa), która dzięki swojemu położeniu stanowi wymarzone wprost miejsce do leczenia i wypoczynku.Obiekt położony jest blisko Parku Zdrojowego i zalewu oraz niedaleko Basenów Mineralnych. Posiada trzy kondygnacje, 22 miejsca noclegowe w pokojach 1 i 2 osobowych wyposażonych w łazienki, TV, i internet (Wi-Fi) Pensjonat posiada parking, windę, recepcję. Dzięki wielu technicznym udogodnieniom obiekt przygotowany jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.