Sanatorium Sopot – zdrowie

Sopockie uzdrowisko charakteryzuje silnie bodźcowy klimat. Główne dobra naturalne, czekające na odwiedzających, to naturalne wody mineralne, nazywane solankami – chlorkowo-sodowa, jodkowa i bromkowa. Leczenie wspomaga też wiatr, niosący aerozol bogaty w jod i okoliczne iglaste lasy, wydzielające prozdrowotne olejki eteryczne.

Sanatorium Sopot – natura

Ponad 60% powierzchni Sopotu stanowią tereny zielone – lasy, parki, ogrody, skwery i zieleńce. To właśnie powierzchnia terenów zielonych była jednym z czynników, które zadecydowały o nadaniu miastu statusu uzdrowiska. Na uwagę zasługuje również doskonała jakość powietrza, wyróżniająca Sopot na tle innych miast.

Sanatorium Sopot – sport

Sopot to nie tylko piękne piaszczyste plaże, ale i moc atrakcji dla aktywnych. Na odwiedzających czekają malownicze szlaki spacerowe Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Sopockich Błoni, ścieżki rowerowe Parku Północnego oraz idealne warunki do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa, a zimą – morsowania.

Sanatorium Sopot – kultura

Nie bez powodu Sopot nazywany bywa miastem kultury. Zawdzięcza to niezwykle bogatej ofercie wydarzeń skierowanych do mieszkańców i turystów. Do kluczowych cyklicznych imprez należą choćby Sopot Film Festival, Sopot Jazz Festival i Festiwal Literacki Sopot. Pobyt w Sopotorium to nie tylko uczta dla ciała, ale i spragnionych kultury zmysłów.