Poradnia kardiologiczna w Sanatorium Ustroń

Najniebezpieczniejszymi chorobami ludzkości są te związane z sercem oraz układem krążenia. Za sprawą bogatej wiedzy na temat schorzeń serca rehabilitacja kardiologiczna stanowi główną specjalizację naszego uzdrowiska. Jej dynamiczny rozwój to owoc współpracy z lekarzami, którzy reprezentują Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca.

Zapewniamy diagnostykę w kierunku choroby niedokrwiennej, wad i zaburzeń rytmu serca. Układamy też plan treningów i prowadzimy pacjentów którzy są po zawałach, zabiegach kardiochirurgicznych oraz cierpią na niewydolność serca.

Ponadto w zakresie diagnostyki oferujemy badania: EKG, UKG, holter ciśnieniowy, próby wysiłkowe, badania spiroergometryczne oraz badania laboratoryjne. W Uzdrowisku Ustroń Twoje serce jest w najlepszych rękach.

Poradnia neurologiczna w Sanatorium Ustroń

Poradnia służy wiedzą i doświadczeniem pacjentom z chorobami układu nerwowego.

Wykonujemy również badania ultrasonograficzne tętnic szyjnych i kręgowych.

Pracownia densytometrii w Sanatorium Ustroń

Pracownia specjalizuje się w diagnozowaniu osteoporozy za pomocą najnowszego, w pełni cyfrowego aparatu Lunar Prodigi Primo. Umożliwia on wykonywanie badania, które pozwala ocenić gęstość mineralną kości. Na podstawie otrzymanych wyników lekarz może też oszacować ryzyko złamania kości w perspektywie 10 lat.

Z kolei badanie total body jest oceną masy tkanki kostnej całego szkieletu oraz tkanki tłuszczowej. Opcja morfometrii służy do określenia miejsca i rodzaju złamania danego kręgu.

Badania densytometryczne są w pełni bezbolesne, trwają zaledwie kilka minut i nie wymagają specjalnych przygotowań ze strony badanego.

Poradnia uroginekologiczna w Sanatorium Ustroń

Nietrzymanie moczu zdarza się w każdym wieku i z problemem tym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, choć kobiety częściej. Powyżej 80. roku życia na nietrzymanie moczu cierpi połowa kobiet i jedna trzecia mężczyzn. 

Dolegliwość ta jest krepująca i utrudniająca życie, ale możliwa do wyleczenia. Nietrzymania moczu nie należy traktować jako normalnego objawu starzenia.

Teraz z pomocą naszych fizjoterapeutów i przy użyciu nowoczesnego sprzętu pomagamy w Uzdrowisku Ustroń w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zachęcamy do kontaktu i konsultacji z naszymi specjalistami.

Fizjoterapia nietrzymania moczu (urorehabilitacja) polega na indywidualnej pracy z pacjentem.