To program w Sanatorium w Ustroniu dla osób, które zmagają się z dysfunkcjami układu nerwowego. Stanowi ofertę kompleksowej rehabilitacji po przebyciu takich schorzeń jak udar mózgu, niedowład kończyn, operacja dysku, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona. 

NOWOŚĆ

Osobom z ograniczoną sprawnością i samodzielnością, wymagającym stałej opieki pielęgnacyjno-opiekuńczej polecamy skorzystanie z noclegu na oddziale rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej.

Przygotowaliśmy ofertę noclegów wraz z całodzienną opieką pielęgnacyjną. To opieka pielęgniarki lub/i opiekuna medycznego: pomoc podczas kąpieli, ubieranie, karmienie, podawanie leków oraz dowóz na zabiegi.

Program obejmuje:
konsultację z neurologiem, konsultację dietetyka codzienną kinezyterapię, zabiegi rehabilitacyjne (w tym kinezyterapia) – średnio 5 razy dziennie (bez niedziel i świąt), naukę rozładowywania stresu, nadzór lekarsko-pielęgniarski (w przypadku zakwaterowania w Sanatorium Równica)

Rozpoczęcie rehabilitacji poprzedza konsultacja z neurologiem, będąca podstawą do oceny stanu zdrowia oraz wskazania właściwych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Pacjenci, w zależności od stanu zdrowia, są zakwaterowani w Sanatorium i Szpitalu Uzdrowiskowym Równica lub w Hotelu Wilga***. Pobyt uwzględnia całodobowe wyżywienie zgodnie z zaleconą dietą.