W Sanatorium Ustroń oferujemy szereg zabiegów leczniczych. Tylko tutaj pacjenci mają dostęp do ponad 70 różnych zabiegów pod czujnym okiem ponad 40 lekarzy różnych specjalizacji oraz 120 fizjoterapeutów.

Plan zabiegów zawsze jest dostosowany do indywidualnych potrzeb przybywających tu gości, co gwarantuje najwyższą skuteczność w powrocie do zdrowia.

Uzdrowisko, oprócz imponującej wiedzy swoich specjalistów, korzysta również z naturalnych bogactw przyrody. Posiada własne złoża borowiny i solanki.

Balneoterapia w Sanatorium Ustroń

To rodzaj fizjoterapii zalecany osobom cierpiącym na choroby stawów, reumatyzm, bóle kręgosłupa, nerwobóle i dolegliwości skórne. Zabiegi bazują na naturalnych surowcach mających właściwości lecznicze, takich jak torfy i peloidy.

W Uzdrowisku Ustroń korzystamy z doskonałej borowiny wydobywanej metodą odkrywkową na jego terenie i dzięki współpracy z gminą Strumień. Wykorzystywana w kąpielach i do robienia okładów, działa przeciwbólowo i szybko przynosi ulgę.

Borowina to niejedyne naturalne bogactwo przyrody, które wykorzystujemy w naszych zabiegach. Posiadamy własne złoża solanki, której pozytywnego wpływu można zaznać podczas kąpieli w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia.

Hydroterapia w Sanatorium Ustroń

To jedna z najstarszych metod leczenia w dziedzinie fizjoterapii, już Hipokrates w celach leczniczych stosował zimne i ciepłe kąpiele. Dziś hydroterapia ma dość szerokie zastosowanie. Jest bowiem zalecana osobom zdrowym w celu zwiększenia ogólnej odporności oraz pozbycia się stresu, a także chorym w leczeniu różnych dolegliwości. Woda podczas zabiegów ma postać ciekłą, stałą lub gazową, ale kluczową rolę odgrywają jej ciśnienie oraz temperatura.

Kinezyterapia w Sanatorium Ustroń

To jedna z metod fizjoterapii wykorzystujących uzdrawiające właściwości ruchu. Już starohinduska joga zakładała osiąganie najwyższej zdolności psychofizycznej właśnie za pomocą ćwiczeń gimnastycznych. Dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że ruch nie tylko zbawiennie wpływa na funkcjonowanie organizmu, ale też bywa skutecznym środkiem leczniczym.

Masaże w Sanatorium Ustroń

Historia masażu sięga czasów starożytnych. Na początku stanowił on uzupełnienie obrzędów religijnych, dziś to jedna z najpopularniejszych metod fizjoterapii. Istnieje wiele jego odmian oraz technik: za pomocą dłoni lub z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów i urządzeń. Jednak cel za każdym razem jest ten sam: oddziaływanie mechaniczne na tkanki organizmu w celu poprawy sprawności psychofizycznej. Masaż jest zalecany zarówno profilaktycznie, jak i podczas leczenia oraz rehabilitacji osób z chorobami m.in. z zakresu ortopedii czy neurologii. Masaż to bardzo lubiany zabieg – i trudno się dziwić. Pomaga rozładować napięcie i stres oraz zniwelować ich skutki.

Fizykoterapia w Sanatorium Ustroń

Elektroterapia to grupa zabiegów, w których stosuje się prądy lecznicze o różnej częstotliwości. Zabiegi te są całkowicie bezbolesne, trwają kilkanaście minut, a efekty pojawiają się zaskakująco szybko. Ze względu na dużą skuteczność są często zalecane w leczeniu schorzeń neurologicznych oraz układu nerwowego.

Z kolei światłolecznictwo wykorzystuje przede wszystkim niewidzialne dla oka promieniowanie podczerwone i nadfioletowe. Różnią się one poziomem energii oraz długością fal, a co za tym idzie – wnikają w tkanki na różną głębokość i tym samym dają odmienne efekty. W wyniku naświetlania poprawia się ukrwienie i odżywienie komórek oraz aktywują się procesy regeneracyjne organizmu.

Psychoterapia w Sanatorium Ustroń

Nazywana „podróżą w głąb człowieka”, pomaga nie tylko uporać się z różnego rodzaju zaburzeniami. Przyczynia się również do pozytywnej zmiany postawy życiowej i jest cennym wsparciem w radzeniu sobie z emocjami. Polega na regularnych spotkaniach oraz rozmowach ze specjalistą, który rozpoznaje problem i pomaga go rozwiązać.