Sanatorium Krynica Zdrój w górach prywatnie, bez skierowania. Pobyty zdrowotne z 3 zabiegami dziennie i pełnym wyżywieniem.

Sanatorium Energetyk
  • pokój 2 osobowy od 1300 zł /tydzień
  • pokój 1 osobowy od 1550 zł /tydzień
Sanatorium Silesia
  • pokój 2 osobowy od 1155 zł /tydzień
  • pokój 1 osobowy od 1694 zł /tydzień

Szybka rezerwacja telefoniczna sanatorium prywatnie: 793-704-034

Sanatorium Krynica Zdrój Prywatnie

Dysponujemy 2 obiektami w Krynicy.

Sanatorium Energetyk Krynica Zdrój, to kameralny obiekt posiadający 38 pokoi. Sanatorium położone jest na malowniczym wzgórzu, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, w atrakcyjnym, zacisznym centrum Krynicy-Zdroju (zaledwie 500 m od Deptaka).

Specjalizujemy się w leczeniu następujących schorzeń: chorób reumatycznych i kręgosłupa, układu oddechowego, układu pokarmowego, cukrzycy, otyłości, nerek i dróg moczowych, krwi i układu krwiotwórczego. Czekamy na Ciebie z naszym zespołem lekarzy specjalistów, fizjoterapeutów, rehabilitantów i dietetyków.

Ośrodek Silesia Krynica Zdrój posiada 100 pokoi, w tym przestronne studia rodzinne oraz 4 samodzielne mieszkania w Willi usytuowanej na terenie Ośrodka w bezpośrednim sąsiedztwie Budynku Głównego, co daje w sumie ok. 220 miejsc noclegowych. Zagospodarowanie budynku umożliwia korzystanie z różnych atrakcji na terenie kompleksu m. in. z basenu, sauny, siłowni

Położenie Sanatoriów w Krynicy Zdrój

Krynica-Zdrój usytuowana jest w południowo- wschodniej części Polski ( Beskid Sądecki), w województwie małopolskim, powiat Nowy Sącz. Krynica – Zdrój to uzdrowisko o ponad 200 letniej historii położone na wysokości 560-720 m n.p.m..

Od północy, wschodu i zachodu otaczają ją zalesione stoki gór – z najwyższym szczytem – Jaworzyną Krynicką (1114 m). Otulinę Krynicy stanowią lasy będące pozostałością dawnej puszczy karpackiej. Górzyste położenie Krynicy, duże nasłonecznienie, osłonięcie z 3 stron od wiatrów stwarzają szczególnie cenne warunki klimatyczne do rekonwalescencji i uprawiania różnych form turystyki. Miejscowe złoża surowców naturalnych, głównie wód mineralnych stały się natomiast podstawą lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonego na tych terenach.

Oba obiekty zlokalizowane są w bliskiej odległości spacerem do Pijalni Wód Mineralnych, Góry Parkowej czy centrum.

Jak zarezerwować Sanatorium w Krynicy Zdrój prywatnie?

Do rezerwacji pobytu w naszych obiektach nie potrzebujesz skierowania, wizyty u lekarza w swoim mieście czy kontaktu z urzędami. Wystarczy, że do nas zadzwonisz lub napiszesz, a my zajmiemy się całą resztą. Nasz lekarz uzdrowiskowy wystawi skierowanie na leczenie i przypisze najkorzystniejsze zabiegi.

Szybka rezerwacja telefoniczna sanatorium prywatnie: 793-704-034

Wszystkie obiekty w Krynicy Zdrój

Sanatorium uzdrowiskowe „Abaton”
Cicha 4, Krynica-Zdrój

Sanatorium Uzdrowiskowe “ABATON” położone jest w centrum Krynicy-Zdroju w bliskiej odległości od deptaku i pijalni wód. Położenie sanatorium na płaskim terenie bez uciążliwych podejść, jest korzystne dla osób z ograniczoną swobodą ruchu.Przestrzegamy wszystkich procedur i zaleceń sanitarnych.Pokoje są ozonowane. Budynek posiada 4 piętra i jest wyposażony w windę. Wszystkie pokoje posiadają balkony. Taras widokowy na 4 piętrze. Do dyspozycji gości mamy 140 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 3 osobowych wyposażonych w tv, radio, telefon, czajnik bezprzewodowy, WiFi.


Sanatorium uzdrowiskowe „Energetyk”
Kiepury 2A, Krynica-Zdrój

Organizujemy wczasy zdrowotne, pobyty weekendowe, profilaktyczne rehabilitacyjne i inne na dowolną ilość dni.Za sprawą uzdrowiskowego działania naturalnych surowców leczniczych jakie posiada Krynica Zdrój , jak również dzięki specjalistycznej kadrze medycznej ( lekarz – specjalista rehabilitacji oraz specjalista balneologii i medycyny fizykalnej, zespół rehabilitantów i fizjoterapeutów, dietetyk) specjalizujemy się w leczeniu następujących schorzeń : chorób reumatycznych i kręgosłupa, układu oddechowego, układu pokarmowego, cukrzycy, otyłości, nerek i dróg moczowych, krwi i układu krwiotwórczego


Sanatorium uzdrowiskowe „Nad Kryniczanką”
Ebersa 2/4, Krynica-Zdrój

Sanatorium jest usytuowane w bliskim sąsiedztwie Góry Parkowej, Deptaku i Pijalni Wód Mineralnych. Płaski teren wraz alejkami pozwala wypoczywać osobom skierowanym przez NFZ oraz niepełnosprawnym przebywającym na turnusach rehabilitacyjnych. Znajdą tu Państwo sprzyjające warunki do uprawiania sportu, turystyki i aktywnego spędzania wolnego czasu.


Sanatorium uzdrowiskowe „Leśnik – Drzewiarz”
Podgórna 1, Krynica-Zdrój

Sanatorium Leśnik-Drzewiarz jest położone w samym centrum Krynicy-Zdroju – Perły Polskich Uzdrowisk. Taka lokalizacja zapewnia szybki i łatwy dostęp do Pijalni Wód Mineralnych, kina, banku, kościoła, różnych kawiarni i restauracji czy wreszcie Góry Parkowej. Ponadto wyjątkową atrakcją jest też sama miejscowość, w której można spędzać czas na spacerach oraz korzystać z różnych form kultury i rekreacji. Wiele propozycji spędzania czasu Kuracjusze znajdą tu zarówno latem, jak i zimą. Z tego powodu wybór sanatorium w Krynicy pozwala połączyć działania prozdrowotne z formą wczasów dostępnych we wszystkich miesiącach roku.


Sanatorium uzdrowiskowe „Zgoda”
Marszałka Józefa Piłsudskiego 42, Krynica-Zdrój

Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda usytuowane jest w centrum Krynicy-Zdroju, przepięknym uzdrowisku słynącym z niepowtarzalnych walorów klimatycznych, leczniczych i turystycznych. Czekają tu na wyciągnięcie ręki źródła wód mineralnych, górskie powietrze oraz niezliczone bogactwo atrakcji.Pobyt w sanatorium to idealne rozwiązanie dla osób pragnących poprawy stanu zdrowia, zmiany otoczenia i wypoczynku. Terapia ruchowa, zabiegi z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych i zdrowe posiłki składają się na skuteczną terapię uzdrowiskową, która przynosi ulgę w dolegliwościach i poprawę sprawności. Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda posiada wieloletnie doświadczenie w lecznictwie uzdrowiskowym i organizacji pobytów wypoczynkowych.


Sanatorium uzdrowiskowe „Continental”
Nitribitta 4, Krynica-Zdrój

Sanatorium położone jest w centralnym parku uzdrowiska Krynica-Zdrój, działa nieprzerwanie od 1949 roku – początkowo w obiekcie przy ul. Świdzińskiego 11, a od 1988 roku w nowym budynku przy ul. Nitribitta 4. Posiada 200 miejsc noclegowych w apartamentach, pokojach jedno, dwuosobowych i trzyosobowych z loggią i własnym węzłem sanitarnym oraz pokojach typu studio. W każdym pokoju na wyposażeniu jest odbiornik TV-SAT (na życzenie) i telefon. Do dyspozycji gości jest salon kosmetyczny, studio modelowania sylwetki, gabinet stylizacji paznokci. Dla poprawienia kondycji fizycznej można korzystać ze Strefy Odnowy Biologicznej, w skład której wchodzi: basen, jacuzzi, sauna fińska, sauna infrared oraz łaźnia. Na terenie naszego obiektu znajduje się grota solna.


Sanatorium uzdrowiskowe „Mielec”
Kazimierza Pułaskiego 73, Krynica-Zdrój

W naszym ośrodku oferujemy Państwu doskonałe warunki do leczenia i rehabilitacji, a także do wypoczynku indywidualnego i grupowego. Nasze uzdrowisko położone jest w Krynicy-Zdrój, gdzie czyste górskie powietrze, a także niepowtarzalne wody lecznicze uzdrowiska, wspomagają wykonywane przez nas zabiegi lecznicze oraz pozytywnie wpływają na Państwa samopoczucie.


Sanatorium uzdrowiskowe „Watra”
Piękna 19, Krynica-Zdrój

Budynek Sanatorium Uzdrowiskowego „WATRA” położony jest 610 m n.p.m. na uroczym wzgórzu w samym centrum Krynicy i zapewnia nie tylko piękny widok na uzdrowisko, ale również dostęp do wszystkich najważniejszych jego atrakcji. Wszystkie najważniejsze obiekty znajdują się w zasięgu jednego kilometra od budynku Sanatorium. Nieopodal kompleks narciarski Henryk.


Sanatorium uzdrowiskowe „Lwigród”
Park Imienia Romana Nitribitta 6, Krynica-Zdrój

Dysponujemy 300 miejscami noclegowymi w przestronnych i komfortowo wyposażonych pokojach (łazienka, TV kablowa, telefon, czajnik). Lwigród oferuje Państwu:miejsca w pokojach jednoosobowych, dwuosobowych i wieloosobowych, zakładem przyrodoleczniczym wraz z basenem, zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała, masaże, zabiegi wodne, zabiegi specjalistyczne i inne, 2 klimatyzowane sale jadalne ze znakomitą kuchnią, ekskluzywną salę balową, saunarium (sauna fińska, sauna parowa, sauna na podczerwień IR, łaźnia fińska, natrysk wrażeń), parking


Szpital uzdrowiskowy Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny
Profesora Henryka Świdzińskiego 4, Krynica-Zdrój

Misją 20 WSZU-R SP ZOZ jest wszechstronne leczenie rehabilitacyjno-uzdrowiskowe na bazie naturalnych surowców mineralnych w połączeniu z nowoczesną terapią usprawniającą i kompleksową bazą diagnostyczno-zabiegową. Główne profile leczenia: schorzenia przewodu pokarmowego (choroba wrzodowa itp.), schorzenia przemiany materii (cukrzyca itp.), schorzenia układu moczowego (kamica itp.), schorzenia układu ruchu (choroby zwyrodnieniowe)


Nowy Dom Zdrojowy – Uzdrowisko Krynica – Żegiestów
Aleja Nowotarskiego 7, Krynica-Zdrój

Budynek Nowego Domu Zdrojowego zaprojektowany przez znanego architekta Witolda Minkiewicza, to jedna z najsłynniejszych polskich budowli modernistycznych. Oryginalne i efektowne wnętrza utrzymane są w stylistyce marynistycznej. Ogromne, falowane lustra i charakterystyczne drzwi z okrągłymi przeszkleniami nawiązują do stolarki okiennej na statkach, a wykończenia poręczy z chromowanej stali przypominają relingi. Budynek posiada rozległe tarasy z widokiem na Deptak i panoramę Krynicy. Podczas spaceru pod arkadami ujrzymy przez witryny oryginalne wnętrza legendarnej apteki prowadzonej przez Romana Nitribitta do momentu upaństwowienia, możemy przypomnieć sobie także legendarne kadry z filmu ,,Zazdrość i Medycyna”. Do Nowego Domu Zdrojowego przyjeżdżali przez lata luminarze nauki, literatury i sztuki oraz przedstawiciele świata polityki.


Stary Dom Zdrojowy – Uzdrowisko Krynica – Żegiestów
Nowotarskiego 2, Krynica-Zdrój

Usytuowany w samym sercu Krynicy, przy Deptaku, w pobliżu Pijalni Głównej i Muszli Koncertowej. Budynek z 1889 roku, nazywany pierwotnie Dworcem Zdrojowym, zaprojektowali wybitni architekci: Julian Niedzielski i Jan Zawiejski. W Starym Domu Zdrojowym wypoczywał w okresie międzywojennym Józef Piłsudski z rodziną. Na pamiątkę wizyt Marszałka, na froncie budynku umieszczono tablicę, pod którą gromadzą się uczestnicy uroczystości patriotycznych. Miał tu także niewielki pokój słynny prymitywista Nikifor Krynicki (Epifaniusz Drowniak). W północnym skrzydle obiektu znajduje się pijalnia wody Mieczysław. Współpracujące z nami firmy oferują w Starym Domu Zdrojowym dodatkowe usługi prowadząc Pijalnię Czekolady i kiosk z pamiątkami oraz prasą.


Nowe Łazienki Mineralne – Uzdrowisko Krynica – Żegiestów
Marszałka Józefa Piłsudskiego 2, Krynica-Zdrój

Został wybudowany według projektu Władysława Klimczaka w 1926 roku jako Zakład Przyrodoleczniczy. Był to wtedy najnowocześniejszy obiekt w skali europejskiej przeznaczony do wykonywania zabiegów kąpielowych. Styl, w jakim budynek został wykonany, to zmodernizowany klasycyzm lat dwudziestych. Początkowo mieściło się w nim 160 kabin wyposażonych w wanny miedziane o podwójnym dnie, ogrzewane parą. Po roku 1948 pierwsze piętro przeznaczono na pokoje sanatoryjne, a parter pozostał częścią leczniczą. Na uwagę zasługują budzące zachwyt zdobienia stropu i klatki schodowej. Zaprojektowała je i namalowała techniką temperową Helena Korzec z Krakowa w latach 1982-1983. Klatkę schodową zdobią również dwa obrazy krakowskiego malarza Jana Bukowskiego. W 2018 roku zostało wyremontowane lewe skrzydło budynku i powstał basen do ćwiczeń rehabilitacyjnych.


Sanatorium Patria – Uzdrowisko Krynica – Żegiestów
Pułaskiego 35, Krynica-Zdrój

Patria została zbudowana na zamówienie światowej sławy śpiewaka operowego Jana Kiepury w latach 1932-33. Budynek zaprojektował prof. Bohdan Pniewski, przedstawiciel polskiej architektury modernistycznej II Rzeczypospolitej. Dzięki zachowanym do dzisiaj oryginalnym elementom wystroju wnętrz, w obiekcie można poczuć atmosferę dawnych lat. Osoba słynnego tenora przyciągała do Patrii ówczesne elity: artystów, pisarzy, dziennikarzy, polityków, arystokrację (Eugeniusz Bodo, Jadwiga Smosarska, Hanka Ordonówna, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, generał Bolesław Wieniawa Długoszowski, Adolf Dymsza). Głośnym echem odbiła się wiadomość o wizycie księżnej Juliany (późniejszej królowej Holandii), która wraz z mężem Bernhardem van Lippe-Biesterfeldem zameldowała się w Patrii pod fikcyjnym nazwiskiem.


Stare Łazienki Mineralne – Uzdrowisko Krynica – Żegiestów
Nowotarskiego 9/4, Krynica-Zdrój

Stare Łazienki Mineralne zostały wzniesione w 1866 roku. Powstały według projektu Feliksa Księżarskiego, który wzorował się na rozwiązaniach architektonicznych stosowanych we Franciszkowych Łaźniach w Czechach.Budynek łazienek stanowi przykład eklektycznej architektury uzdrowiskowej doby historyzmu. W momencie otwarcia był najokazalszym i najbardziej komfortowym tego typu obiektem w ówczesnych galicyjskich zakładach zdrojowych. Jego budowa kosztowała 150 tys. złotych reńskich.Obecnie zabytkowe Stare Łazienki Mineralne łączą funkcję lecznictwa i administracyjną.


Centrum Leczenia i Rehabilitacji Beskid
Piękna 17, Krynica-Zdrój

Centrum Leczenia i Rehabilitacji Beskid położony jest na słonecznym zboczu Góry Krzyżowej w ścisłym centrum Krynicy Zdrój jednego z największych i najbardziej znanych uzdrowisk polskich. W pobliżu CLiR Beskid znajdują się: słynny deptak, pijalnie wód mineralnych, basen, lodowisko, wyciągi narciarskie korty tenisowe i tor saneczkowy. CLiR Beskid oferuje Państwu doskonałe warunki do wypoczynku indywidualnego i grupowego oraz do leczenia i rehabilitacji. Czyste górskie powietrze i niepowtarzalne wody lecznicze uzdrowiska wspomagają prowadzone przez nas zabiegi lecznicze.


Ośrodek NAT
Piłsudskiego 24, Krynica Zdrój

Obiekt położony w ścisłym centrum uzdrowiska. Jeśli wybierzesz nasz hotel, Krynica Zdrój będzie na wyciągnięcie ręki, bo Jagiellonka jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania okolicy. Znajduje się ok. 600 m od pijalni wód „Jan” i stacji kolejki szynowej na Górę Parkową. Doskonała baza zabiegowa są dodatkowym atutem ośrodka, który pozwoli na regenerację ciała po całodziennych wędrówkach i zwiedzaniu okolic Krynicy. Hotel polecany dla gości indywidualnych na wczasy, wczasy z zabiegami oraz na pobyty grupowe, imprezy integracyjne i szkolenia. Organizujemy turnusy rehabilitacyjne.


Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia Krynica
Kazimierza Pułaskiego 71, Krynica-Zdrój

Wykorzystując lecznicze działanie miejscowych wód mineralnych, czystego górskiego powietrza i usytuowanie w zacisznej okolicy, blisko lasu i natury, stworzyliśmy Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji SILESIA (dawny: DAMIS), w którym przy użyciu nowoczesnej aparatury pomagamy naszym klientom wrócić do zdrowia i formy.