Diagnostyka i rehabilitacja kardiologiczna to główna specjalność Sanatorium w Ustroniu. Ten program jest przeznaczony dla osób, u których występuje ryzyko schorzenia układu krążenia lub zostało ono rozpoznane.

Program medyczny obejmuje: konsultację lekarską wraz z ordynacją zabiegów konsultację lekarza kardiologa, badania diagnostyczne chorób układu krążenia, kompleksową ocenę ryzyka zdarzeń sercowych u każdego chorego na podstawie aktualnych badań, zabiegi rehabilitacyjne ustalone według standardów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Rehabilitację poprzedza ocena stanu zdrowia, dlatego pobyt w Sanatorium Ustroń rozpoczyna się wizytą u lekarza. Konieczna jest także konsultacja z kardiologiem. Wykonywane są niezbędne badania diagnostyczne oraz kompleksowa ocena stanu zdrowia pacjenta. To na tej podstawie przygotowywany jest program zabiegów oraz ćwiczeń, które pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia. Naszym celem jest rehabilitacja oraz edukacja prozdrowotna. Dlatego też zapewniamy konsultacje z dietetykiem oraz naukę rozładowywania przewlekłego stresu. Program jest efektem ścisłej współpracy z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca – liderem w zakresie kardiologii i kardiochirurgii w Polsce.

Program jest adresowany do osób:

  • po zawale serca
  • po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych
  • po wymianie lub plastyce zastawki serca
  • z nadciśnieniem tętniczym
  • z niewydolnością krążenia
  • z zaburzeniami rytmu serca

Nasi pacjenci są zakwaterowani, w zależności od wybranego standardu i stanu zdrowia, w Sanatorium Równica lub w Hotelu Wilga***. Mają również zapewnione całodobowe wyżywienie, a w przypadku pobytu w Sanatorium Równica całodobową opiekę medyczną.