To oferta rehabilitacji w Sanatorium Ustroń skierowana do osób ze schorzeniami oraz zwyrodnieniami narządu ruchu, a także dla tych, które są po różnego rodzaju operacjach i urazach. Pobyt rehabilitacyjny w Uzdrowisku Ustroń ma na celu zmniejszenie bólu, poprawę kondycji oraz zredukowanie liczby przyjmowanych leków.

NOWOŚĆ

Osobom z ograniczoną sprawnością i samodzielnością, wymagającym stałej opieki pielęgnacyjno-opiekuńczej polecamy skorzystanie z noclegu na oddziale rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej.

Przygotowaliśmy ofertę noclegów wraz z całodzienną opieką pielęgnacyjną. To opieka pielęgniarki lub/i opiekuna medycznego: pomoc podczas kąpieli, ubieranie, karmienie, podawanie leków oraz dowóz na zabiegi.

Program obejmuje: konsultację lekarską w celu oceny stanu zdrowia, modyfikację diety w konsultacji z dietetykiem codzienną kinezyterapię, zależną od kondycji pacjenta, zabiegi fizjoterapeutyczne – do 5 zabiegów dziennie (w tym kinezyterapia) przez 6 dni w tygodniu (z wyjątkiem niedziel i świąt), naukę rozładowywania stresu, nadzór lekarsko-pielęgniarski (w przypadku zakwaterowania w Sanatorium Równica)

Ten program rehabilitacyjny jest wskazany w przypadku konieczności skorzystania z rehabilitacji kolana, barku, a także po wszczepieniu endoprotezy biodra i po operacji kręgosłupa.

Pacjenci, w zależności od stanu zdrowia, są zakwaterowani w Sanatorium i Szpitalu Uzdrowiskowym Równica lub w Hotelu Wilga***. Pobyt uwzględnia całodobowe wyżywienie zgodnie z zaleconą dietą.